برنامه امام حسین انسان ساز است

برنامه امام حسین انسان ساز است

شهریور 10, 1399

بازدیدها : 196

اخبار, متفرقه

آیت الله هاشمی علیا(دام ظله) :

در قرون متمادی دلهای بی حساب مردم در پرتو محبت حسین(علیه السلام) رشد پیدا کرد و چقدر انسانهایی که در اثر گریه بر او به طهارت رسیدند.

برنامه حسین انسان ساز است. انسان را در مسیر تویه و طهارت و تزکیه می آورد. هیچ برنامه ای در انبیاء و اولیاء نظیر برنامه امام حسین(علیه السلام) نیست. إن الله شاء أن یریک قتیلا؛ نه از باب زجر کشیدن جسین است، بلکه از روی همان اراده خداست برای ابلاغ ندای توحید و دین الهی به جهانیان تا ابد و در سراسر دنیا.

حسین ندای دین را عالم گیر می کند. باید هر چه از جان و مال و امکانات داریم خرج این عزاداری ها و انفاقات حسینی کنیم. این است که می فرماید خدا رحمت کند بنده ای را که امر ما را احیاء کند. ماجرای حسین و عاشورا احیاء امر اهل بیت است. حسین دین را نگه داشته است.

أَعْظَمَ‏ اللَّهُ‏ أُجُورَنَا بِمُصَابِنَا بِالْحُسَيْنِ ع وَ جَعَلَنَا وَ إِيَّاكُمْ مِنَ الطَّالِبِينَ بِثَارِهِ مَعَ وَلِيِّهِ الْإِمَامِ الْمَهْدِيِّ مِنْ آلِ مُحَمَّدٍ ع‏

View this post on Instagram

آيت الله هاشمي عليا (دام ظله): در قرون متمادی دلهای بی حساب مردم در پرتو محبت حسین علیه السلام رشد پیدا کرده و چقدر انسانهایی که در اثر حسین و گریه بر او به طهارت رسیده اند. برنامه حسین انسان ساز است. انسان را در مسیر توبه و طهارت و تزکیه می آورد. هیچ برنامه ای در انبیاء و اولیاء نظیر برنامه امام حسین علیه السلام نیست. إن الله شاء أن یریک قتیلا؛ نه از باب زجر کشیدن حسین است، بلکه از روی همان اراه خداست برای ابلاغ ندای توحید و دین الهی به جهانیان تا ابد و در سراسر دنیا. حسین ندای دین را عالم گیر می کند. باید هر چه از جان و مال و امکانات داریم خرج این عزاداریها و انفاقات حسینی کنیم. این است که می فرماید خدا رحمت کند بنده ای را که احیاء امر ما کند. ماجرای حسین و عاشورا احیاء امر اهل بیت است. حسین دین را نگه داشته است. اَعظَمَ اللهُ اُجُورَنا بمُصابنا بالحُسَين عليه السلام وَ جَعَلَنا وَ اِياکُم مِنَ الطالبينَ بثاره مع وَليهِ الاِمام المَهدي مِن آلِ مُحَمَدٍ عليهمُ السَلامُ. #ابا_عبدالله_الحسين #عاشورا #كربلا #آيت_الله_هاشمي_عليا #حوزه_علميه_حضرت_قائم_چيذر #مسجد_قائم_چيذر #استاد_اخلاق #فقيه #دين #باور #اعتقاد #دنياپرستي #يقين #شبهات_ديني #ارزش #قلب #رفيق #بندگي #تقوا #عفو #توكل #تسليم #علم_اخلاق #خدمت_خلق #خودسازي

A post shared by آيت الله هاشمي عليا (زيد عزه) (@ayatolahhashemiolya) on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی + 36 = 41