تعهد سرخ؛ از حجره تا سنگر

تعهد سرخ؛ از حجره تا سنگر

اردیبهشت 21, 1401

بازدیدها : 370

اخبار, متفرقه

سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ، بیست و یکم اردیبهشت یادواره شهدای روحانی استان تهران را با حضور جمعی از مسئولان با عنوان «تعهد سرخ؛ از حجره تا سنگر» در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار کرد.

تعداد جامعه ایثاری و حماسه سازان همیشه جاوید روحانیت بیش از چهار هزار شهید، ۲۵ هزار رزمنده، سه هزار جانباز، ۳۰۰ آزاده، ۷۳۰ شهید روحانی که تنها چند قطعه استخوان و پلاک شان به خانواده باز گشت، ۹۳ شهید روحانی هنوز اثری از آنان بدست نیامده، ۱۳۲ شهید روحانی ترور، ۳۰ شهید روحانی مجتهد مسلم، ۱۸۱ شهید روحانی سطح عالی ۴ حوزه علمیه، ۴۳ امام جمعه شهید، ۷۲ امام جماعت شهید ۲۰ قاضی روحانی شهید ۷۰ شهید روحانی غواص، ۲۲ روحانی شهید در جایگاه فرماندهی قرارگاه، لشگر، تیپ و ۲۲۲ شهید روحانی در مسئولیت‌های گردان و گروهان و نقش‌های کلیدی و ۵۰ شهید روحانی در مسئولیت تبلیغات جبهه و جنگ، ۲۶ شهید روحانی بر اثر شکنجه و در زندان‌های ستمشاهی، ۳۳ شهید روحانی بر اثر بمباران شیمیایی، ۱۹ شهید روحانی در انفجار حزب جمهوری اسلامی، ۱۵۰ شهید روحانی اهل سنت که بیشترین آن به شمالغرب و غرب کشور اختصاص دارد، است.

همچنین در میان شهدای روحانی ۱۵ شهید روحانی خواهر، ۳۵ شهید روحانی مدافع حرم، ۹۷ شهید روحانی از نهضت مشروطه تا انقلاب اسلامی، سه هزار و ۶۴۱ شهید روحانی دفاع مقدس، سه هزار و ۳۱۴ شهید روحانی با عضویت بسیجی و ۳۸۱ شهید روحانی با عضویت سپاهی وجود دارند.

در این میان استان تهران با حدود ۷۰۰ شهید روحانی و طلبه که ۴۰۰ شهید آن متعلق به تهران بزرگ و مدفون در تهران است و نیز استان اصفهان با ۵۴۳ شهید روحانی نسبت به دیگر استان‌های کشور بیشترین شهید روحانی را به خود اختصاص داده اند.

قشر شریف روحانیت به لحاظ جمعیت، حدود ۱۰ برابر دیگر اقشار جامعه، رزمنده، شهید، جانباز و آزاده تقدیم عرصه‌های پرافتخار ایثاری و جهادی و انقلاب کرده است.

حوزه علمیه حضرت قائم(عج) چیذر با افتخار بیشترین تعداد روحانی شهید در استان تهران را در مسیر اسلام تقدیم نموده است.

حضور طلاب و اساتید حوزه علمیه قائم(عج) چیذر در همایش شهدای روحانی استان تهران در سالن همایش های وزارت کشور.

آدرس کانال ایتا

https://eitaa.com/ayatolahhashemiolya

آدرس کانل تلگرام

https://t.me/hozehghaem_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی 7 + 3 =