توصیه های آیت الله هاشمی علیا به شاگردان خود به عنوان سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

توصیه های آیت الله هاشمی علیا به شاگردان خود به عنوان سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

فروردین 22, 1399

بازدیدها : 241

اخبار, متفرقه

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطیبین و الطاهرین

باور کنید ما صاحب داریم، آقا به ما عنایت دارد، اگر فردی به معنای واقعی سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد امکان ندارد امام دست او را نگیرد، چون امام مظهر صفات الهی است، هرجا دستمان را نگرفتند بدانید مشکل از خود ما است؛ پس به خود مراجعه کنید، هرجا کارهایتان پیشرفت بدانید که شما کاره‌ای نیستید.

ما در مکتب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستیم، باید در مرحله‌ی اول ایمان و باور خود را درست کنیم. اگر باور ناقص داشته باشیم، این درس‌ها ما را به جایی نمی‌رساند. انسان باید ایمان بیاورد عقیده داشته باشد خدا را متصف به صفات جمال و جلالش بداند.

آیه‌‌ی شریفه‌ فرمود: الَّذينَ آمَنُوا وَ لَمْ يَلْبِسُوا إيمانَهُمْ بِظُلْمٍ أُولئِكَ لَهُمُ الْأَمْنُ وَ هُمْ مُهْتَدُون. آن‌هایی که ایمان آوردند؛ ایمان و تصدیق. ایمان تصدیق قلبی است، باور داشتن قلبی است. ایمان عمل قلبی است. اگر این ایمان خالص در قلب کسی بیاید، ایمانی که حجاب‌ها، ظلم‌ها و خطاها او را نگیرد، شیطان نمی‌تواند این انسان را در موقع مرگ منحرف کند، و این ایمان برداشتنی نیست، این فرد سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

شما سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستید باید مراقب باشید وقت خود را ضایع نکنید. مکروهات و محرمات را ترک کنید، مستحبات را به جا آورید، از نوافل و تعقیبات غافل نشوید، سحر و ناله سحر و گدایی سحر را از دست ندهید، شأن طلبه‌ای که می‌خواهد سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد خشیت است، دعا و مناجات سحر است، نمار شب است، این‌ها از درس لازم‌تر هستند، این‌ها از واجبات طلبه است. کسی که سحر بلند شود، اشک بریزد، خدا خدا کند، راز و نیاز کند، سر به خاک بگذارد، مناجات با خدا داشته باشد، درد و دل با خدا کند خدا او را رها نمی‌کند، این را بدانید که نوکر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باید سحر در خانه‌ی امام زمان باشد.

آدم باید سعی کند که وجودش برای دین، سربازی امام‌زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خیر باشد، ما سر سفره امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستیم، همیشه بدهکار حضرت هستیم، سعی کنید طلبه‌ای که سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است باشید. اخلاقمان، ارتباطمان با دیگران امام زمانی باشد و روی این فکر کنید که ممکن است کسی بگوید من سرباز امام هستم اما می‌بینید که امام زمان(عجلل الله تعالی فرجه الشریف) از او راضی نیست اگر خود را اصلاح کنیم عنایت الهی می‌آید.

ما باید فرزندانمان را از کودکی به حضور در مسجد و نماز اول وقت عادت دهیم. دعا و مناجات و عبادت در کنار درس خواندن نباشد، باور کنید که ولله این درس خواندن موجب خسارت و زیان شما خواهد شد؛ هم در دنیا و هم در آخرت. چقدر انسان‌های درس‌خوانده از امور مادی عقب افتاده‌اند. علم تنها انسان را به جایی نمی‌رساند، لذا سعی کنید اگر واقعاً می‌خواهید که اهل سعادت باشید و اگر می‌خواهید عنایت خدا شامل حال شما شود، دعای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بدرقه‌ی راهتان باشد، دست نازنین امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) کنار کارتان باشد، خالص و پاک در این راه وارد شوید، از اول فکر کنید که کجا هستید، چه‌کار باید کنید، چه چیزی کم دارید، ایمانم ناقص است، تقوایم ناقص است، عملم ناقص است، اول در این‌ها بررسی کنیم.

وای به حال آن طلبه‌ای که امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) او را طرد و پرت کند. دیگر نمی‌تواند بلند شود. از همین الآن باتقوا باشید و باتقوا زندگی کنید. گناه را از ساحل زندگی خود بردارید. الآن راه گناه بر همه‌ی جوان‌ها باز است؛ خیلی هم باز است. یک روزی خیلی گناه‌ها برای جوان‌ها امکان نداشت. امروز با این وسائل راه هر گناهی برای شما باز است. همان‌طور که راه هر کار خیری هم باز است. قدر خود را بدانید و از عمر خود استفاده کنید. خدایی نکرده آلوده نشوید که اگر آلوده شدید، دیگر نمی‌توانید برگردید. از همین جوانی خود را عادت دهید به عبادات و دعاها، به مناجات‌ها، به دعاهای اهل بیت روی بیاورید. بگذارید شما را نگاه دارند.

ما طلبه هستیم و بنای طلبه هم بر تحصیل علم است. بالاخره آن که تحصیل علم می‌کند، اغراضی دارد و باید سعی کند آن‌ها را الهی کند. وَ عَلَى‏ الشَّبَابِ‏ بِالْإِنَابَةِ وَ التَّوْبَةِ؛ این دو حالی ‌است که امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) برای جوان توصیه کرده است. جوانی که می‌خواهد نوکری امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را بکند، قطعاً مشمول دعای امام قرار خواهد گرفت. امام از ما و شما چه چیزی می‌خواهد؟ وَ عَلَى‏ الشَّبَابِ‏ بِالْإِنَابَةِ وَ التَّوْبَة توبه و انابه آن هم در جوانی.

آن‌چه انسان را شیعه‌ و سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار می‌دهد، اورع بودن و اتقی بودن است؛ این‌ها ملاک هستند. باید مسابقه بگذاریم در پاکی، تقوا، محبت خدا، بی‌علاقگی به دنیا و انس با خدا، دل را پر از انس و عشق به خدا کردن، اغیار را هر چه و هر که هست، از دل خارج کردن، اگر می‌خواهیم شیعه‌ و سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و اهل بیت باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی 84 − 82 =