جلسه دفاعیه پایان نامه سطح 3

جلسه دفاعیه پایان نامه سطح 3

شهریور 28, 1400

بازدیدها : 407

اخبار, متفرقه

جلسه دفاعیه پایان نامه سطح 3 چهار نفر از خواهران سطح سه رشته تفسیر و علوم قرآن موسسه آموزش عالی-حوزوی حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار شد

به استحضار میرساند:

دفاعیه سرکار خانم هما نظری از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآنی ورودی سال 96 با عنوان ” شاخص های بصیرت اخلاقی در قرآن ” با را هنمایی جنا آقای دکتر نوروزی فرانی و داوری جناب آقای دکتر اخلاقی در موسسه آموزش عالی حضرت قائم(عج) برگزار گردید.هیئت داوران امتیاز عالی 19 را برای پایان نامه ایشان ثبت و تصویب نمودند.

گزارش از پایان نامه
شاخص‌های بصیرت اخلاقی در قرآن از جمله موضوعات اخلاقی و تفسیری است بصیرت نوعی خردورزی با فضیلتی است برگرفته از اخلاق الهی که از باطن انسان پاک و تزکیه شده بدست می‌آید و تاثیرگذاربرروشن‌بینی فرد در دنیا و رستگاری اخروی وی دارد شرع مقدس برای بصیرت معیارها و ملاک‌هایی قرار داده‌است که نصب‌العین قرار دادن این شاخص‌ها می‌تواند میزانی باشد تا براساس آن بایدها و نبایدهای اخلاقی را از هم جدا کرد تا در مسیر خود برای رسیدن به اهداف متعالی دچار انحراف نگردید

به استحضار میرساند:
دفاعیه سرکار خانم زینت آل بوعلی از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآنی ورودی سال 96 با عنوان” بررسی حیات برزخی از دیدگاه تفسیر المیزان و المنار ” با راهنمایی خانم دکتر خدیجه احمدی بیغش در موسسه آموزش عالی حضرت قائم(عج) برگزار گردید.
هیئت داوران امتیاز عالی 18/50 را برای ایشان ثبت و تصویب کردند.

به استحضار میرساند:
دفاعیه سرکار خانم زکیه سادات محمد نژاد از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآنی ورودی سال 95 با عنوان ” روح القدس در قرآن و عهدین ” و با راهنمایی سرکار خانم دکتر طاهره محسنی و با داوری جناب آقای دکتر قائمی نیا در موسسه آموزش عالی حضرت قائم(عج) برگزار گردید.
هیئت داوران امتیاز عالی 19/50 را برای پایان نامه ایشان ثبت و تصویب نمودند.

گزارشی از پایان نامه:
عنوان پایان نامه ” روح القدس درقرآن وعهدین” هدف ازاین تحقیق شفاف سازی و دستیابی به حقیقتی که مبتنی درآموزه های متون مقدس و شناسایی و شناخت دقیق ماهیت ، ویژگی ها و کارکردهای روح القدس در ادیان آسمانی درحوزه اسلام ویهودیت و مسیحیت برآمده که با تبیین روح القدس درقرآن وعهدین بدنبال شناسایی اشتراکات تفاوتهای ماهوی روح القدس است تادرعرصه گفتمان دینی به تعاملات معقول و منطقی دست یابد.
و همچنین با روشن شدن حقیقت روح القدس در ادیان الهی مایه ی نزدیکی بیشتر بین ادیان الهی و برطرف شدن اختلافات آنها و زمینه سازصلح و دوستی در جهان گردد.

به استحضار میرساند:
دفاعیه سرکار خانم مریم دخیلی از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآنی ورودی سال 96 با عنوان ” پیام های تربیتی اوامر و نواهی الهی پیامبران در سور مکی قرآن کریم ” و با راهنمایی سرکار خانم دکتر خدیجه احمدی بیغش و با داوری خانم دکتر اخوان مقدم در موسسه آموزش عالی حضرت قائم(عج) برگزار گردید.
هیئت داوران امتیاز عالی 19/50 را برای پایان نامه ایشان ثبت و تصویب نمودند.

گزارشی از پایان نامه:
پیام های تربیتی اوامر و نواهی الهی به پیامبران درسور مکی قرآن کریم به این مسئله میپردازد که از مجموع آیات انشائی اعتقادی در سور مکی مشخص میشود ! راه راست هدایت الهی ،تنها یک راه مستقیم است و با شناخت این راه به وسیله تعریفی که خداوند متعال از آن ارائه داده است ، دستاویزی برای معرفت راه های انحرافی در برابر صراط مستقیم به دست خواهد آمد .
و مباحث اخلاقی که در قالب اوامر و نواهی در آیات سور مکی آمده است بیان میدارد که دعوت به رعایت مکرمه های اخلاقی و نهی از رذایل و هر آنچه که کرامت انسانی را کم رنگ میکند، از جمله مواردی است که خداوند متعال درطول 13 سال حضور پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله وسلم ،به صورت آیات انشائی ایجابی و سلبی بر ایشان نازل فرموده است .و هدف از این پیام ها رسیدن انسان به آن هدف غایی است .

به استحضار میرساند:
دفاعیه خانم ها نرگس شیری از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآنی ورودی سال 95 با عنوان ” تحلیل قاعده تثبیت گری قلب پیامبر در داستان حضرت هود “و نرجس محمدی از طلاب ورودی 96 با عنوان ” تحلیل قاعده تثبیت گری قلب پیامبر در داستان حضرت نوح(ع) ” با راهنمایی سرکار خانم خدیجه احمدی بیغش و با داوری جناب آقای دکتر مرادی و جناب آقای دکتر آل بویه مورخ 1400/6/27 در موسسه آموزش عالی حضرت قائم(عج) برگزار گردید.
هیئت داوران امتیاز عالی را برای پایان نامه این دو طلبه عزیز ثبت و تصویب نمودند.

خدمت این خواهران گرامی تبریک عرض کرده و آرزوی توفیقات روز افزون را برای این عزیزان از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی 1 + 8 =