حوزه علمیه حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) چیذر روز 20 بهمن ماه  مراسمی به مناسبت گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار کرد.

حوزه علمیه حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) چیذر روز 20 بهمن ماه مراسمی به مناسبت گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار کرد.

بهمن 20, 1398

بازدیدها : 564

متفرقه

بسم الله الرحمن الرحیم

حوزه علمیه حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) چیذر روز 20 بهمن ماه مراسمی به مناسبت گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار کرد.

در ابتدای مراسم شاعر ارجمند جناب آقای احمد بابایی با اشعار خود مدعوین در جلسه را به فیض رساندند و در ادامه حاضرین از سخنان سرلشگر پاسدار دکتر محسن رضایی استفاده کردند.

سرلشگر رضایی در ابتدای سخنان خود فرمودند: انقلاب اسلامی یک رویداد خیلی بزرگی است، حادثه عظیمی است، ولی این حادثه بدون ارتباط با حوادث قبل از خود نیست، یعنی انقلاب با 15 خرداد، نهضت مشروطه، جنبش تنباکو ارتباط دارد، اگر بخواهیم یک آغازی را برای حوادثی که به انقلاب اسلامی مرتبط است پیدا کنیم باید برگردیم به دو قرن قبل، یعنی زمانی که اروپایی‌ها به ممالک اسلامی حمله کردند، 200 سال است که ممالک اسلامی با یک مشکلی به نام دخالت خارجی و اراده خارجی مواجه بوده، به همین دلیل یکسری مبارزات شروع شده که جامع ترین و کامل ترین آن از نظر شعار و اعتقاد انقلاب اسلامی ایران بود که در 22 بهمن ماه به ثمر نشست، همان طور که این انقلاب با گذشته خود در ارتباط است با آینده نیز مرتبط است، یک مملکتی که در اشغال کامل اجنبی است، اقتصاد و سیاست آن را گرفته باشند، فرهنگ آن را گرفته باشند، یک انقلابی با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی بیاید و انقلابات بعدی خود را به وجود نیاورد؟ بنابراین انقلاب اسلامی هم مبدا تاریخ جدید است، هم یک انقلاب جامع است، هم مبدا تحولات و انقلابات بعدی است که خواهد آمد.

علت اینکه مقام معظم رهبری می‌آید و بیانیه‌ای با عنوان گام دوم انقلاب می‌دهد این است که می‌خواهند بر این تاکید کند که انقلاب 22 بهمن منشاء انقلابات بعدی و تحولات بعدی در کشور باشد. خدای متعال تا امروز به ما کمک کرده ما هم از گذشته عبور کردیم و هم متوقف در حال نشدیم  این انقلاب زنده است و ادامه دارد، ولو بعضی جاها کند می‌شود، اما ادامه می‌دهد، و هدف هم این است که حالا که سیاست اسلامی پیاده شده باید اقتصاد اسلامی، فرهنگ اسلامی، معماری اسلامی، هنر اسلامی پیاده شود، بنابراین یک راه طولانی را این انقلاب جلوی ما گذاشته که باید مراقب باشیم و از خط امام و انقلاب منحرف نشویم.

ایشان در بخشی از سخنان خود به خاطره‌ای از شهید مطهری اشاره کردند و فرمودند: تقریباً یک هفته مانده به پیروزی انقلاب، حضرت امام در مدرسه رفاه در خیابان ایران مستقر شده بود، من آن زمان امام را از نزدیک ندیده بودم، رفتم که امام را ببینم و با امام ملاقات کنم، به من گفتند که همه این آقایان در یک سالنی هستند همه این‌ها منتظر هستند که امام بیایند، شما هم می‌خواهید بیایید آنجا، من که رفتم دیدم در یک سالنی همه آقایان بودند، شهید بهشتی، آقای مطهری، همه بودند من به خاطر علاقه‌ای که به شهید مطهری داشتم رفتم کنار آقای مطهری نشستم، شروع کردم با ایشان صحبت کردم و گفتم من خیلی دلم می‌خواست بیایم و از شما تمجید کنم، ولی چون ساواک دنبال من بود و مخفی بودم هم برای من محذوریت بود و هم برای شما مشکل درست می‌شد، نتوانستم بیایم، الآن می‌خواهم از این مواضع دو سال اخیر شما خیلی تشکر کنم، نسبت به منافقین و انحرافات دیگر، ایشان گفتند اسم شما چیست؟ گفتم به من می‌گویند محسن، گفت آقای محسن می‌دانی من می‌خواهم بروم به امام چه بگویم؟ گفتم نه حاج آقا من نمی‌دانم، گفتند می‌خواهم بروم به امام بگویم که شما حواست را جمع کن این منهاییون سر شما کلاه نگذارند، به من برخورد به خاطر علاقه‌ای که به امام داشتم، این صراحت لهجه آقای مطهری، گفتم حاج آقا این منهاییون چه کسانی هستند؟ اشاره کرد سمت چپ من، دیدم آقای ابراهیم یزدی است، گفتم این‌هایی که می‌گویند اسلام منهای روحانیت، من اولین بار بود که این کلمه منهاییون را می‌شنیدم، در حقیقت انقلاب اسلامی ما پرچمدار یک مسأله جدید در عالم است که بیش از 5 تا 6 قرن است که آن را کنار گذاشته بودند و آن ورود دین در سیاست و زندگی و جامعه بود، یک انقلابی با این بزرگی و عظمت نمی‌تواند محدود به یک حکومت شود و یا یک سیاستی را فقط بخواهد تثبیت کند، این انقلاب با یک چنین عظمتی با یک چنین ادعایی کند که به ذهن خیلی ها هم نمی‌آمد پرچم را بلند کرده و راه افتاده انقلابات دیگر را هدایت کند.

در انتهای جلسه نیز سرلشگر محسن رضایی به سؤالات مطرح شده توسط طلاب حاضر در جلسه پاسخ دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی 66 + = 76