طوبي لمن اخلص لله

طوبي لمن اخلص لله

تیر 12, 1399

بازدیدها : 355

اخبار, متفرقه

حضرت آیت الله هاشمی علیا فرمودند :

امام رضا علیه السلام فرمودند: أَنَّ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ علیه السلام كَانَ يَقُولُ‏ طُوبَى‏ لِمَنْ‏ أَخْلَصَ‏ لِلَّهِ‏ الْعِبَادَةَ وَ الدُّعَاءَ وَ لَمْ يَشْغَلْ قَلْبَهُ بِمَا تَرَى عَيْنَاهُ وَ لَمْ يَنْسَ ذِكْرَ اللَّهِ بِمَا تَسْمَعُ أُذُنَاهُ وَ لَمْ يَحْزُنْ صَدْرَهُ بِمَا أُعْطِيَ غَيْرُهُ.

از امام رضا عليه السلام نقل شده كه همواره امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرمود: طوبي لمن اخلص لله خوشا به حال آن کسی كه تمام اعمال او لله است، العبادة و الدعا عبادتها و دعاها برای خداست و لم یشغل القلب بما تری عیناه، به آنچه می‌بیند دل را مشغول نکند؛ هرچیزی دید دلش نخواهد. همه این زرق و برق ها هم برای اين است که ما را جذب کند و تمام این توجهاتِ به غیر خدا، دل را از خدا باز می دارد، خوشا به حال كسي كه و لم ینس ذکر الله بما یسمع اذناه، یاد خدا را با آنچه مي شنود فراموش نکند. دشمنهای جنی و غیر جنی یک چیزهایی را به گوش انسان می خوانند که انسان را از خدا غافل می کنند؛ از یاد خدا، از راه خدا، از هدف الهی ما را غافل کنند، به خود جذب کنند، کان یقول، امام همواره می‌فرمود خوسا به حال آن عبد صالحی که، عبد عاقلی که اسیر این دیده ها و شنیده ها نشود، و لم یحزن صدره بما اعطی غیره، از اين كه دیگری استعداد دارد و خوب درس می خواند محزون نباشید، آن ديگري پول و ثروت دارد و خوش است، محزون نباش! به آنچه خدا به شما داد قانع باشید؛ با همین استعداد كم زحمت بکشیید.

View this post on Instagram

از امام رضا عليه السلام نقل شده كه همواره امیرالمؤمنین می‌فرمود: *طوبي لمن اخلص لله* خوشا به حال آن کسی كه تمام اعمال او لله است، *العبادة و الدعا* عبادتها و دعاها برای خداست *و لم یشغل القلب بما تری عیناه*، به آنچه می‌بیند دل را مشغول نکند؛ هرچیزی دید دلش نخواهد. همه این زرق و برق ها هم برای اين است که ما را جذب کند و تمام این توجهاتِ به غیر خدا، دل را از خدا باز می دارد، خوشا به حال كسي كه *و لم ینس ذکر الله بما یسمع اذناه*، یاد خدا را با آنچه مي شنود فراموش نکند. دشمنهای جنی و غیر جنی یک چیزهایی را به گوش انسان می خوانند که انسان را از خدا غافل می کنند؛ از یاد خدا، از راه خدا، از هدف الهی ما را غافل کنند، به خود جذب کنند، کان یقول، امام همواره می‌فرمود خوسا به حال آن عبد صالحی که، عبد عاقلی که اسیر این دیده ها و شنیده ها نشود، *و لم یحزن صدره بما اعطی غیره*، از اين كه دیگری استعداد دارد و خوب درس می خواند محزون نباشید، آن ديگري پول و ثروت دارد و خوش است، محزون نباش! به آنچه خدا به شما داد قانع باشید؛ با همین استعداد كم زحمت بکشید. کم استعدادی خود را با پشت کار و دقت در کار جبران کنید. #امام_رضا_علیه_السلام #ميلاد_امام_رضا_عليه_السلام_مبارك #آيت_الله_هاشمي_عليا #حوزه_علميه_حضرت_قائم_چيذر #مسجد_قائم_چيذر #استاد_اخلاق #فقيه #دين #باور #اعتقاد #دنياپرستي #يقين #شبهات_ديني #ارزش #قلب #رفيق #بندگي #تقوا #عفو

A post shared by آيت الله هاشمي عليا (زيد عزه) (@ayatolahhashemiolya) on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی 7 + 2 =