محبت یا قهر

محبت یا قهر

آبان 7, 1400

بازدیدها : 124

اخبار, متفرقه

محبت یا قهر در کلام آیت الله هاشمی علیا(دام ظله)

روایتی از امام صادق(علیه السلام) داریم که : الفت مومنین را به آب باران تشبیه نمودند، آب باران شامل قطره هاست که پس از تجمع از بالای کوه چشمه های کوچک پدید می آید، کم کم جمع می شود، این قطره ها می آیند یکدفعه سیلی از آب جاری می شود، یک سدی را درست می کند که این سد خود مفید واقع می شود، برق یک شهری و یک مملکتی را می دهد، همین قطره های باران که کم بود، اما در اثر الفت با هم اینقدر مفید و موثر واقع می شود ….

مومنین وقتی با هم ملاقات می کنند یک محبتی به هم دارند، با هم می خندند، با هم مصافحه می کنند، با هم خوش و بش می کنند، الفت ابرار این است….

ابرار وقتی که ملاقات کردند، اگرچه مودت خود را ظاهر نکنند، و اظهار نکنند که یکدیگر را دوست دارند، اما الفت آنها نظیر سرعت مخلوط شدن قطرات آسمان است، که این آبها زود با هم مخلوط می شوند و انس می گیرند؛ این برای مومنین است….

حالا ببینید هر دو مسلمان ک با هم قهر کنند، زوج و زوجه باشند، یا دو رفیق باشند، یا دو مومن حالا شریک باشند یا نباشند هر دو مسلمان که از هم جدا شوند، هجرت کنند، اگر سه روز از هم قهر باشند و صلح نکنند، این ها از اسلام خارج هستند، اسلام دین برادری است، دین محبت است، در اینجا هر کدام از آن دو نفر که قهر کردند، زودتر برود آشتی کند و بگوید اشتباه کردم، اجر او پیش خداوند بیشتر است، یادتان باشد او قبل تر به بهشت خواهد رفت.

آدرس کانال ایتا

https://eitaa.com/ayatolahhashemiolya

آدرس کانل تلگرام

https://t.me/hozehghaem_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی 64 + = 68